Berk Gürdoğan, Biyoinformatik şirketi Gene2info’ya katıldı

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Biyoinformatik alanında faaliyet gösteren Gene2info’nun kurucu ortakları arasına Türkiye, Avrupa ve ABD’de üst düzey yönetici olarak görev yapan Berk Gürdoğan da katıldı.

İnsan sağlığını iyileştirme hedefiyle biyoinformatik çözümler sunan Gene2info şirketinin ortakları arasına global ilaç sektörünün yakından tanıdığı Berk Gürdoğan da katıldı. Genetik verilerin analizi, saklanması ve güvenli iletimine yönelik biyoinformatik çözümleri, bireyden kamuya uzanan geniş bir yelpaze içinde kullanıma sunan Gene2Info’nun yeni ortağı Gürdoğan, ticari operasyonların liderliğini üstlenecek.

Türkiye, Avrupa ve ABD’de üst düzey yönetici olarak görev yapan Gürdoğan “10 yıl içinde sağlık, bilim ve teknoloji sektörlerinin lokomotifi olacak biyoinformatik alanına Gene2info olarak Türkiye’den, global bir oyuncu olma hedefiyle giriyoruz. Bu multidisipliner alana, Türkiye’nin insanı, bilgisi, teknolojik uzmanlığı, yaratıcılığı ve girişimcilik ruhuna dayalı yeni bir ivme kazandıracağımıza inanıyorum” dedi. Gürdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ar-Ge, inovasyon, pazarın karşılanmamış ihtiyaçlarını doğru ve öncü çözümlerle buluşturma üçlüsü üzerine kurulu bir misyonumuz var. Türkiye’den çıkan ve Türk insanının gücü ve becerilerine dayalı bir şirketin global ölçekte oynayabileceği rolü tanımlamak ve bu hedefe koşmak heyecan verici.”

Berk Gürdoğan Kimdir?

Gürdoğan, 1995’te katıldığı Pfizer’de, pazarlama, satış, stratejik planlama, erişim, sağlık politikaları ve kamu ilişkileri alanında Türkiye, Kafkaslar, Orta Asya ve Avrupa’da üstlendiği üst düzey yöneticilik görevlerinin ardından son olarak Amerika Temel Sağlık Başkanı olarak görev yapıyordu. İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gürdoğan, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA eğitimini tamamladı.

Gene2info hakkında

Gene2info, moleküler genetik kitler konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir ekip önderliğindeki Multigen Sağlık Hizmetleri ile şirket süreçleri yönetimi ve vergi teknolojileri alanında Ar-Ge ve yazılım geliştiren İdea Teknoloji Çözümleri’nin ortak girişimi olarak 2017’de kuruldu. Şirket, araştırma ekipleri ve klinikler için dizi analizlerini ve genetik kökenli hastalıklara yönelik tanı analizlerini kapsayan bütünleşik değerlendirme çalışmaları ve güvenlik çözümleri sunuyor. Hedefi, genetik verilerin son yararlanıcı (hasta), hekimler ve sağlık kurumları arasında iletiminin kolaylaştırılıp hızlandırılması ve yüksek güvenlik çözümleriyle korunması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir