Hüseyin Gönül, Odeabank’ın Risk Yönetimi, İç Kontrol ve Uyum Birimlerinden Sorumlu İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı oldu

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Bank Audi’nin Türkiye’deki iştiraki Odeabank’ın Risk Yönetimi, İç Kontrol ve Uyum Birimlerinden Sorumlu İç Sistemler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Hüseyin Gönül atandı.

Odeabank Yönetim Kurulu, Türk bankacılık sektörünün deneyimli yöneticilerinden Hüseyin Gönül’ü, 24 Haziran 2019 tarihi itibarıyla Risk Yönetimi, İç Kontrol ve Uyum Birimlerinden Sorumlu İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı.

Bankacılık sektörünün çeşitli kademelerinde 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Hüseyin Gönül, bu süre içerisinde farklı pozisyonlarda yöneticilik görevi üstlenmiştir.

Hüseyin Gönül Hakkında

Hüseyin Gönül, İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Demirbank’ta başlayan Gönül, 1998 yılına kadar İç Denetçilik görevinde bulundu. Gönül, 1999- 2005 yılları arasında Dışbank’ta İç Denetçilik ve Risk Yöneticiliği görevlerini üstlendi.

2005- 2011 yılları arasında Fortis Bank’ta Kredi Risk Yönetimi Direktörlüğü yapan Hüseyin Gönül, 2011 yılından bu yana, Türk Ekonomi Bankası’nda (TEB) Kredi Derecelendirme Modelleri Geliştirme Direktörlüğü görevini devam ettiriyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir