Mehmet Oral, Form MHI Klima Sistemleri A.Ş. Genel Müdür görevine getirildi

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu iştiraklerinden Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de üst düzey bir atama gerçekleşti. 9 senedir Form VRF Sistemleri Genel Müdürlüğünü sürdüren Mehmet Oral, Japon devi Mitsubishi Heavy Industries ile gerçekleştirilen iş ortaklığının ardından Form MHI Klima Sistemleri A.Ş. olarak hizmete başlayan firmanın Genel Müdür görevine getirildi.

2010 yılından beri Form Şirketler Grubu bünyesindeki Form VRF Sistemleri Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Oral, Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü oldu. Form VRF Sistemleri’nin, Mitsubishi Heavy Industries ile ortaklığından doğan yeni firmada görev almaya devam edecek Mehmet Oral, Türkiye’deki VRF ürün grubunu ülke genelindeki satış ve tedarik operasyonlarından sorumlu olacak.

Mehmet Oral Kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1987 yılında mezun olan Mehmet Oral, lisans eğitimi biter bitmez çalışma hayatına adım attı. 1989 yılında Alarko A.Ş.’de Şef Satış Mühendisi olarak göreve başlayan Oral, 1995 yılında Arduman Ltd.‘de Satış Müdürü pozisyonunda çalıştı. 2005 yılında Airfel A.Ş Genel Müdür Yardımcısı görevi ile kariyerine devam eden Mehmet Oral, 2008 yılında da şirketin Genel Müdürü görevine getirildi.

İklimlendirme alanında uzun yılları bulan bir deneyime sahip Mehmet Oral, 2010 yılında Form Şirketler Grubu iştiraklerinden Form VRF Sistemleri’ne Genel Müdür olarak atandı. Sektördeki 30 yıllık yöneticilik deneyimi ile Mehmet Oral, 2019 yılının Nisan ayından itibaren Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de Genel Müdür görevini üstlenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir