Murat Kıllı, Sanofi Almanya ticari operasyonlar ve gelir direktörü olarak atandı

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

İnsan sağlığının her alanında faaliyet gösteren ve ilaç sektörünün öncülerinden Sanofi Türkiye’nin Ülke Tedarik Zinciri Müdürü Murat Kıllı, Sanofi Almanya`nın Ticari Operasyonlar ve Gelir Yönetimi Direktörlüğü pozisyonuna atandı.

Murat Kıllı kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Lisans ve Yüksek Lisans derecesine sahip olan Kıllı, profesyonel kariyerine 2000 yılında Sanofi`de Onkoloji alanında Tıbbi Tanıtım Sorumlusu olarak başladı. Daha sonra Ankara ve İzmir`de çeşitli gruplarda Bölge Müdürlüğü yapan Murat Kıllı, 2013 yılında Ulusal Kilit Üniteler Müdürü görevine atandı. 2014 yılından bugüne dek Ülke Tedarik Zinciri Müdürü görevini üstlenmekteydi.

Murat Kıllı, önümüzdeki dönemde Sanofi Almanya’da Gelir Yönetimi, Kilit Ünite Yönetimi ve Yeni Ticari Modeller ekiplerine liderlik edecek.

Sanofi Hakkında

Sağlıkta global bir lider olan Sanofi, hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve SanofiGenzyme. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir. Detaylı bilgi için: www.sanofi.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir