Türkiye’nin En Büyük Blokzincir Projesi İçin Birleşiyorlar

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Türkiye’de üniversiteler arasında ilk ve tek Blockchain Teknolojisi Araştırma Merkezi özelliği taşıyan BAU BlockchainIST Center, Blockchain Ticaret Platformu (BTP) ile Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı Blokzincir projesi için iş birliği yapıyor.

Dünyanın en prestijli bilişim teknoloji şirketlerinden IBM’in de desteklediği projede; Atez Yazılım Teknolojileri, Schneider Electric, DB Schenker Arkas, Vakıfbank ve Güler Dinamik gibi önemli kurumlar yer almakta. İlgili bakanlık ve kamu kurumlarının da desteklediği proje sayesinde ,Türkiye’de ihracat ve ithalat blokzincir teknolojisi ile hiç olmadığı kadar güvenli ve hızlı hale geliyor.

Blokzincir Ticaret Platformu ve BlockchainIST Center işbirliği sayesinde dış ticaret işlemlerinde ürünlerin sipariş aşamasının, ihracat/ithalatının, sevkiyat planlamalarının entegre olarak yürütülmesinin yanı sıra kullanılan belgeler sahteleri yapılamayacak şekilde dijitalleştirilebilecek ve tüm taraflara zaman ve maliyet avantajları sağlayacak.

KONUŞMACILAR: BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver YÜCEL, BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay YALÇIN, Blokzincir Ticaret Platformu (BTP) Direktörü Dr. Kenan GÜLER, BlockchainIST Center Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Bora ERDAMAR

Program: 09:30 Kahvaltı – 10:30 Lansman

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü (C Teras)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir