Bilkom, “Aon Best Employers 2018” programı kapsamında Türkiye’de En İyi İşyeri seçilen 18 şirketi arasına girdi.

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Bilkom, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Aon Hewitt’in “Aon Best Employers 2018” programı kapsamında Türkiye’de En İyi İşyeri seçilen 18 şirketi arasına girdi.

Aon Hewitt Türkiye’nin veri tabanında bulunan 50 farklı sektör ve 400 şirket arasından 175’inin değerlendirildiği Aon Best Employers 2018 Programı’nda, çalışanları için en iyi çalışan deneyimi ve işyeri ortamı yaratan şirketler “Aon Best Employer” (En İyi İşyeri) olarak ödüllendirildi.

Ekibinin yüzde 70’i Y kuşağı olan Bilkom’da, 2017 yılından bu yana ağırlıklı olarak yazılım ve bilişim sektörünün tercih ettiği çevik çalışma prensiplerini kullanarak işbirliğini geliştiren yeni bir çalışma ortamı yarattıklarını belirten Bilkom İnsan Kaynakları Direktörü Burak Sezer “Çevik çalışma prensipleri doğrultusunda kurulan ‘mobil squad’lar, Bilkom çalışanlarına, sadece kendi işleri ile ilgili değil, her konuda yeteneklerini en üst seviyede ortaya koymalarına ve üretmelerine imkanı verdi. Sağladığımız hızı ve esnekliği ise dijital dönüşüm projeleri ile destekleyerek, çalışanlarımızın ofisin fiziksel ortamına bağımlılığını da ortadan kaldırdık. Bu yeni çalışma ortamı, çalışan memnuniyeti açısından etkili oldu ve ekiplerin motivasyonu da yükseldi” dedi.

İnsan kaynakları süreçleri için önemli bir girdi olan Bilkom’un çalışan bağlılığı skoru 2018 yılında yüzde 76,5, çalışanların memnuniyet oranı ise yüzde 81 oldu. Çalışan devir hızı ise yüzde 3 civarında gerçekleşti.

Bilkom, Aon Best Employers programı kapsamında çalışan bağlılığının yanı sıra,liderlik, performans kültürü ve işveren markası endekslerinde yapılan değerlendirmeler sonucunda “En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir