CHRO Summit 2016’da Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç Sektör hakkında bilgi verdi

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Demir Aytaç: “Her iş saatinde 6 kişi ailemize katılıyor”

“Türkiye’nin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi” arasında yer alan ve ‘CHRO Summit 2016’ zirvesine konuşmacı olarak katılan Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç, şunları söyledi; “Yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık 1.576 mağazamızda, mavi ya da beyaz yaka olarak ayırmadığımız, her birini Migros’un başarısı için çalışan turuncu yakalılar olarak tanımladığımız 26.000 civarı çalışanımızla perakendede oyun kurucu olmayı sürdürüyoruz… Migros performans odaklı bir şirket olduğu için, İnsan Kaynakları olarak da birinci görevimiz metrekare başına satışı artırmak! Bunu ancak iyi hizmet ve dolayısıyla iyi çalışanla sağlayabiliriz. Bizim için aslolan insana yatırım yapmak. Yetenekleri bünyemize  çekmekte başarılıyız. Bunda işveren marka bilinirliğimiz, eğitim imkanlarımız ve büyük bir şeffaflıkla oluşturduğumuz kariyer imkanlarımız önemli rol oynuyor. Bütün bunlar bizi, perakende sektöründe en fazla tercih edilen şirketlerden biri haline getiriyor. Yılda 409.000, günde 1.100 başvuru alıyoruz.  Her iş saatinde 6 kişi ailemize katılıyor.”

Migros Ticaret A.Ş. olarak insan kaynakları işveren marka yaklaşımlarını  “İyi İş, İyi Gelecek” üzerine kurduklarını ifade eden Aytaç; sözlerine şöyle devam etti: “Yaş ortalaması 29 olan şirketimizde çalışanlarımızın yüzde 80’i Y kuşağına mensup. Bu bize eşsiz bir dinamizm katsa da 3 kuşağı bir arada bulunduran bir şirkette kuşaklar arasındaki uyumu sağlayarak; dinamizm ve tecrübeyi harmanlamak çok önemli. Bunun için, kurum içi mentorluk ve tersine mentorluk uygulamalarımızla tüm çalışanlarımızı içine alan, interaktif bir yapı oluşturduk. Ben dahil olmak üzere yöneticilerimizin Y kuşağından mentoru var. Yani, Migros’ta kuşaklar arasında gümrük kapıları yok, serbest geçiş var. Migros’un 62 yıldır koruduğu genç ruh ve çevikliğinin arkasında bu armoni yatıyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir