Ege Fren, Türkiye’nin İkinci En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Listesinde 146 Basamak Yükselişle 251’inci Sırada

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Bayraktar Grubu kuruluşlarından Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2018 listesinde tüm sanayi kuruluşları arasında geçen yıla göre 146 basamak yükselerek 251’inci sırada yer aldı.  Ege Fren, “özel şirketler” toplamında ise 249’uncu sırada yer alıyor.

Avrupa’nın önde gelen ticari araç üreticilerinin orijinal fren, fren parçaları ve muhtelif otomotiv komponentleri tedarikçisi olan Ege Fren Sanayi ve Tic. A.Ş., İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2018 listesinde tüm sanayi kuruluşları arasında geçen yıla göre 146 basamak yükselerek 251’inci sırada yer aldı.  Ege Fren, “özel şirketler” toplamında ise 249’uncu sırada yer alıyor.

1987 yılında İzmir’de kurulan Ege Fren, Bayraktar Grubu ve dünyanın önde gelen otomotiv teknoloji şirketlerinden Meritor ortaklığında faaliyet gösteriyor. Otomotiv ana sanayi için fren, fren alt parçaları ve muhtelif otomotiv komponentleri üreten Ege Fren, yurt içi ve yurt dışında global markaların tedarikçisi ve lisanslı üreticisi konumunda bulunuyor. Otomotiv ana sanayinin yanı sıra yenileme pazarında da hizmet veren kuruluş, yedek parça organizasyonu ile yurt içi ve yurt dışındaki hedef pazarlara da ulaşıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir