KPMG Türkiye’de 2019’da 210 yeni mezun iş başı yaptı

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Üniversiteden yeni mezun olan gençlere kapılarını açarak geleceğin iş liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan KPMG Türkiye’de bu yıl da 210 yeni mezun iş başı yaptı. 90’ların sonunda doğan Z kuşağının öncüleri ilk iş deneyimlerine adım attı, artık dört kuşak bir çatı altında çalışıyor.

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG Türkiye’ye rekor başvuru. Bu yılki yeni mezun işe alım sürecinde 33 bin başvuru alan KPMG Türkiye, yeni mezun 210 genci kadrosuna kattı. İşe alım süreçlerini tamamlayan genç mezunlar 1 Ekim’de KPMG Türkiye’de işe başladı. Ekim ayında yapılacak yeni işe alımlarla KPMG Türkiye ailesine katılanların sayısı 310’u aşacak.

153 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir ağın parçası olan KPMG Türkiye, küresel ve yerel birikimini gençlere aktarıyor, geleceğin iş liderlerini yetiştirmeyi misyon ediniyor.

Ağırlıklı olarak üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin işletme, iktisat ve finans bölümleri mezunları olmak üzere, mühendislik eğitimi gören gençler de KPMG Türkiye’de işe başladı. Bu yıl Bilgi sistemleri ve Danışmanlık bölümlerinde çalışmak üzere 33 mühendis işe alındı.

Yeni başlayanlarda kadın-erkek oranı yüzde 50/50 olarak gerçekleşti. KPMG Türkiye’de yaş ortalaması 29 oldu.

Dört kuşak bir arada

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun gençlerin en çok çalışmak istedikleri şirketlerden birinin KPMG olduğunu belirten KPMG Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Emre Çavuşoğulları, “Bu yıl rekor başvuru aldık. İş dünyasında olmak isteyen gençlerdeki algımızı yansıtan bu rakamı önemsiyoruz. 1 Ekim’den itibaren aramıza katılan arkadaşlarımızın çoğunluğunu 1990’ların sonuna doğru doğanlar oluşturuyor. Artık Z kuşağının iş dünyasındaki öncüleriyle bir aradayız. KPMG Türkiye’de şu anda dört farklı kuşak bir arada çalışmaya başladık. Bu değişimin iş dünyasına etkisini önümüzdeki yıllarda gözlemleyeceğiz. İnsan kaynağındaki dönüşüme tanıklık edip, yön vereceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir