Mesan Kilit’ten kadın çalışanlar için özel etkinlik

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Endüstriyel kilit pazarında pazar lideri olan ve 90 ülkeye ihracat yapan Mesan Kilit’te kadın çalışan sayısı artıyor. Mesan’da kadın çalışan oranının metal sektörüne göre ortalamanın üzerinde yüzde 15’e ulaştığını söyleyen Mesan Kilit Genel Müdürü Mustafa Mertöz, kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.

Mesan Kilit, şirketteki tüm kadın çalışanları için özel bir kahvaltı etkinliği düzenledi. Silivri sahilde düzenlenen etkinlikte Mesan’ın kadın çalışanları güne keyifli bir başlangıç yaparken, benzer etkinliklerin önümüzdeki dönemde de devam edeceği belirtildi.

Çalışanların mutluluğunu çok önemsediklerini belirten Mesan Kilit Genel Müdürü Mustafa Mertöz, yoğun iş temposu içerisinde düzenledikleri bu tip etkinliklerin hem kendileri hem de çalışanlar için önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu söyledi. Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarına işaret eden Mertöz, işe alımda da kadın çalışan sayısına dikkat ettiklerini, 2018 yılı içindeki istihdamla Mesan’da bu oranın yüzde 15’e yükseldiğini belirtti.

KADINLARA TEK VARDİYA

Kadın çalışanların iş hayatında daha önemli yerlere gelebilmesi için hem beyaz yaka hem de mavi yaka kademesinde çeşitli rotasyonlar yaptıklarını anlatan Mertöz, “Kadın çalışanlarımızın yetkinlik seviyeleri artırıldı. Bunun yanında iş-özel hayat dengesini sağlıklı bir şekilde idame ettirebilmeleri için 3 vardiyalı iş yerimizde kadın çalışanlarımız için tek vardiya uyguluyoruz. Ayrıca kadın çalışanlarımızı ağır kaldırmalarına gerek olmayacak, fiziksel olarak yapılması güç işler vermeyerek de pozitif ayrımcılık da bulunuyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir