NAR EĞİTİM VE DANIŞMANLIK’IN GARANTİ BBVA İÇİN TASARLADIĞI EĞİTİM PROJELERİNE TEGEP’TEN ÖDÜL

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

17 yıldır kurumsal eğitim sektörünün liderlerinden Nar Eğitim ve Danışmanlık’ın Garanti BBVA için hazırladığı “Empati Yolculuğu” ve “Müşterilerimizle Büyüyoruz” eğitim projeleri, TEGEP Kurumsal Akademi Zirvesi Ödülleri’nde ödüle layık görüldü. “Empati Yolculuğu” En iyi Eğitim ve Gelişim Programı Ödülü’nü alırken, ‘Müşterilerimizle Büyüyoruz’ projesi ise En İyi Satış Gelişim Programı kategorisinde Gümüş ödülü aldı.

İlk adımları Şubat 2017’de atılmış “Empati “Yolculuğu” projesi, çağrı merkezi çalışanlarından 81 grupta 900 kişiye ulaştı. 11 farklı gruba müşterilere ve çalışanların birbirlerine daha fazla empati kurabilmeleri ve onların verimliliklerini artırabilmeleri için “Ayna Koçlukları” eğitimi verildi. İçeriklerinde “Duygusal Okur-Yazarlık”, “Halden Anlama”, “Kalpten Kalbe Köprüler Kurma” olan eğitimlerde teorik anlatım, pratik uygulamalarla güçlendirildi. Nar Eğitim ve Danışmanlık’ın mobil uygulamalar ve inovatif yazılımlarla eğitim ve gelişim konusunda çözümler sunan grup şirketi NarTek’in mobil simülasyon uygulaması SimulApp ile pilot ekipte farklı segmentlere hazırlanan 5 mobil simülasyon da eğitimlere dahil edilerek deneysel öğrenme metodolojisi de projeyi güçlendirdi.

Şubat 2018’de başlayan ‘Müşterilerimizle Büyüyoruz’ kapsamında müşteri ilişkilerinde derinleşmeyi zenginleştirerek ilişki bankacılığına odaklanıldı. Bireysel Bankacılık Müşteri İlişkileri Yöneticileri ile gerçekleştirilen eğitim günlerinde hem Nar Eğitim hem Garanti BBVA aktarımda bulunarak entegre bir içerik hazırladı. Teorik eğitim, canlı olarak yapılan müşteri aramaları ve müşterilerle duygusal bağ kurmaya ve güvenli duruş becerilerini geliştirmeye yönelik egzersizler ile pekiştirildi.

Garanti BBVA ekibinin katkıları ile kurum kültürüne uygun şekilde tasarlanmış eğitimlerin aldığı ödüller, eğitim projelerinde teorik içerik anlatımı ve deneyimsel öğrenmeyi birlikte kullanmanın eğitimin verimliliğine katkı sağladığının kanıtı oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir