VF Sosyal Gönüllülük Günlerini Teşvik Ediyor

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

VF Türkiye Grubu, doğada bir farklılık yaratmak adına Belgrad ormanında çöp toplayarak Gönüllülük Günleri’ne katılıyor. TEMA ile Orman Ekosistemini Tanıma ve Orman Temizliği yapacak olan ekip,günü Tunç Fındık’ın doğa ve keşif üzerine yapacağı söyleşisiyle tamamlayacak.

VF’in “Gönüllülük Günleri”, sosyal ve çevresel sorumluluğa dikkat çekmek adına düzenlenecek. Farklı ülkelerden 500 çalışan, 4 gün boyunca yerel bölgelerini desteklemek ve sorunlara çözüm olmak için çalışacaklar.

Çevresel sorunlar, hayvan hakları ve sosyal sorumlulukla ilgili pek çok projeden birini seçebilecek olan VF çalışanları, yerel dernekleri de yanlarına alarak, kendi bölgelerine destek olacaklar. Birçok ülkeden farklı sosyal girişimler göreceğimiz bu dört gün boyunca, içinde kar amacı gütmeyen kuruluşların da bulunduğu 16 derneğin ve yerel yönetimlerin de katılımıyla toplamda 24 projenin gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

Kurumsal gönüllülük günleri, VF’in birkaç yıldır Avrupa çapında teşvik ettiği bir girişimdir ve
2014 yılından bu yana şirket çalışanları 20 bin saati aşkın gönüllülük faaliyetinde rol almıştır.
” diyen VF’in EMEA Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Direktörü Anna Maria Rugarli“Bu yıl ilk kez, Avrupa girişimleri eşzamanlı olarak İtalya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İspanya, Rusya, Fransa ve Türkiye’de gerçekleştirildi. Bu bizim, bir bölgede sadece ekonomik bir yapı olarak değil aynı zamanda sosyal girişimlerin de aktif destekçisi olma konusunda uluslararası paylaştığımız misyonumuzun da ispatıdır”şeklinde düşüncelerini ifade etti.

VF Gönüllük Günleri

Her zaman çalışanlarını sosyal sorumluluk projelerinde görev almak için destekleyen VF, 2025 yılında 1 milyonu aşkın gönüllülük saatine ulaşmayı hedefliyor. Sosyal, çevresel ve hayvanlarla ilgili sorumluluk projeleri VF grubun vizyonunu, yani aktif ve sürdürebilir bir yaşam tarzını yansıtmakla beraber yaşadığımız gezegene saygıyı ve iyileştirmeyi amaçlıyor. Bu bağlılığın temelinde herkesin değişimin bir parçası olabileceğine olan inanç yatıyor.

VF Corporation Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, uluslararası giyim markalarını bünyesinde bulunduran şirket VF Corporation, Reading Glove and Mitten Manufacturing Company adı altında 1899 yılında Pennsylvania’da John Barbey ve diğer yatırımcılar tarafından kuruldu. VF Corporation, Wrangler, Eastpak, Vans, The North Face ve Timberland gibi uluslararası firmaları bünyesinde bulundurmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir