Kibar Holding İSO 500 Listesinde Hyundai Assan, Assan Alüminyum ve Assan Hanil şirketleriyle üst sıralarda yer aldı

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

İSO’nun Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının sonuçları açıklandı. Kibar Holding Hyundai Assan, Assan Alüminyum ve Assan Hanil şirketleriyle listede üst sıralarda yerini aldı.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu – 2016 araştırmasının sonuçları açıklandı. Kibar Holding’in 3 şirketi ile temsil edildiği araştırma sonuçlarına göre; Hyundai Assan 8, Assan Alüminyum 41 ve Assan Hanil 159’uncu sırada yerini aldı.

ISO 500 sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Kibar Holding CEO’su Dr. Tamer Saka, “Grubumuzun 45 yıllık başarılarla dolu tarihinde, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda ülke ekonomisine ve topluma sürdürülebilir ve yenilikçi değerler katmıştır. Bu başarı yürüyüşümüzde temelimizi oluşturan ‘yenilikçilik’, emin adımlar atmamızı sağlıyor. O yüzden AR-GE bizim can damarımız. Yenilikçiliği tüm süreçlerimizde geliştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu. Başarıya odaklı bir grup olduklarını ifade eden Saka, “Çünkü Türkiye’nin geleceğine ve gücüne inanıyoruz” dedi.

Kibar Holding Hakkında

1984 yılında kurulan Kibar Holding, sanayiye ilk adımını 1972 yılında Kartal Sac İşletme Ünitesi ile atmıştır. 1985 yılında ise Türkiye’nin önde gelen birçok özel ve devlet sanayi kuruluşunun ihracatını ve bu kuruluşların hammadde gereksinimlerinin bir bölümünün ithalatını gerçekleştiren Kibar Dış Ticaret kurulmuştur. Kibar Grubu şirketlerinin yabancı ülkelerle olan ticari ilişkilerini yöneten şirket, bugün yıllık 1,5 milyon ton ticaret hacmi ile Türkiye’nin en büyük 10 ihracatçısı arasında yer almaktadır. Kibar Grubu metal, otomotiv, ambalaj, inşaat malzemeleri, gayrimenkul, lojistik, enerji, gıda ve hizmet sektörlerinde faaliyet göstermekte ve 22 şirketi bünyesinde barındırmaktadır. Kibar Holding kurulduğu günden itibaren istihdam yaratarak ve topluma dokunarak büyümesini gerçekleştirmiş; 2014 yılsonunda 6502 çalışanıyla Türkiye ekonomisine 3,7 milyar dolar1 katkı sağlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir