Standard Profil’den kadın emeğine destek

İstediğiniz Konuları Paylaşabilirsiniz

Standard Profil Grubu, kadın çalışanlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, dar gelirli kadınların el emeklerini değerlendirerek, onları sosyal yönden güçlendirmek amacıyla verdiği çok özel hediyeler ve “İlham Veren Kadınlar” seçkisi ile kutladı.

DÜNYA çapındaki otomotiv markalarına sızdırmazlık üretimi yapan ve bünyesindeki kadın çalışan sayısıyla, zorlu şartlarıyla tanınan otomotiv ve üretim endüstri için oldukça yüksek sayılacak bir kadın istihdam oranına sahip olan Standard Profil Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yine kadın emeğine verdiği destek ve kadınlardan ilham aldığı mesajlarla taçlandırdı.

Standard Profil Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde dar gelirli kadınlarla onların el emeklerini değerlendirerek, onları sosyal yönden güçlendirmek amacıyla iş birliği yaptı. Dar gelirli kadınların ürettiği el emeği göz nuru eşyaları kadın çalışanlarına hediye eden Standard Profil, verdiği bu çok özel hediyeler ile aynı zamanda kadınlara da destek oldu.

Standard Profil Grubu, bu anlamlı günde, kadınların erkek egemen dünyada engelleri aşıp hayatın her alanında cesurca var olduklarında dünyanın ne kadar değişeceğine de vurgu yaptı. Bu amaçla “İlham Veren Kadınlar” seçkisi hazırlayan Standard Profil Grubu, seçki kapsamında başarılarıyla tarihte yer etmiş kadınların hikayelerine yer verdi. Bu hikayeleri kadın çalışanlarına ulaştıran Standard Profil, her türlü zorluğa rağmen kendi alanlarında çığır açan bu kadınların başarı hikayelerinin sadece kadınlara değil, kadın erkek toplumun tüm fertlerine ilham vermesini sağladı.

“İçinde kadınların aktif rol almadığı bir toplumun eksik olduğuna inanıyoruz” diyen Standard Profil Grubu CEO’su Turhan Semizer ise “Kadınların iş hayatına olumlu etki yarattıkları artık göz ardı edilemeyecek bir gerçek. Bünyelerinde daha fazla kadın çalışan bulunduran şirketlerin hem kurumsal hem de finansal olarak daha başarılı olduklarını gözlemliyoruz. Üst yönetiminde kadınlara yer veren şirketler daha doğru kararlar alıyor, yaratıcılıkta, inovasyonda ve etik davranışlarda öne çıkıyor. Dolaysıyla kadınların varlığı artık başarıya giden yolda vazgeçilmez olandır” diye konuştu.

Turhan Semizer, Standard Profil Grubu olarak kadınlara sektörün çok üzerinde istihdam sağladıklarını ve. 2 binden fazla kadın çalışanıyla bu alanda yarattıkları değerden gurur duyduklarını söyledi. Semizer, “Önümüzdeki yıllarda hem Grubumuzda hem de dünyamızda, kadınların daha aktif ve daha çeşitli roller almasını temenni ediyorum. Zira kadınlar, bir toplumun geleceğini biçimlendirendir” diyerek tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Kadınlar Günü Standard Profil Grubu’nun Türkiye’de İstanbul’daki genel merkezi ile Manisa ve Düzce’deki fabrikalarının yanı sıra 5 kıtada faaliyet gösterdiği ülkelerde; Fas, Güney Afrika, Meksika, Bulgaristan ve Çin’deki fabrikalarında da kutlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir